Warning! For a better experience, please update your browser.

Bodrum - Bodrum (Gökova Körfezi )

Bodrum tekne turunuza  başlatmak için inanılmaz bir yer. En büyük  yatçılık merkezlerinden biridir ve pek çok olanak sunar. Keşfedilmeyi bekleyen inanılmaz koylar , fantastik tarihi yerler mevcuttur.Yelken seyri için inanılmaz fırsatlar sunar. .
 
Gökova Körfezi için önerilen güzergah :
 
Bodrum: Harika bir  sahil kasabasıdır. Bodrum tarihinin yanı sıra doğal güzellikleri nedeniyle dikkat çeken Türkiye'de önemli bir turizm merkezidir. Alışveriş için iyi bir yerdir. Mozeleum , Myndos Kapısı ve tiyatro size antik kent hakkında bir fikir verecektir. Aziz John Kalesi  ziyaret edimesi gerek en nadide tarihi yerlerden biridir. İçersinde barındırdığı Su altı Arkeoloji müzesi dünyada tektir. Batık gemi sergileri sizi eski terihlere yelken açtıracaktır. Bodrum limanına doğru bakan Amfitiyatro size inanılmaz bir manzara sunar. Muhteşeh deniz ürünleriyle size kucak açan sahil boyunca uzanmış lokantalar size inanılmaz bir lezzet  sunmak için beklemektedirler. Gece hayatı barlar ve discolar günün yorgunluğunu atacak ve eğlenceye doyacaksınız. Kale caddesindeki alışveriş ve kendine özgü dükkanlar  sizi alışveriş sarhoşu yapacaktır. Beyaz badanalı dar sokaklar size akdeniz esintisi ile merhaba diyecektir. 
 
Karada    : Bodrum karşısındaki büyük adadır. Eskiden yanardağ olması nedeni ile küçük bir kaplıcası vardır . İçinde barındrıdığı kükürtlü su ve çamur cildinizde inanılmaz bir değişim ve güzellik sağlayabilir. 
 
Knidos:  Antik ticari limandır . . 3000 yıllık bir geçmişi ile çok etkileyici antik bir sitedir. İpek yolunu Akdenize açılan kapılarından birisizir. Teknenin ile Antik limanın tam ortasına demirleyip o zamanları yaşama fırsatı sunar. Hala ayakta kalmayı başarmış Agora , caddeler , tiyator tapınaklar  , surlar size kısa bir tarihte yolculuğun kapılarını aralar. 
 
Mersincik : Çakıl taşları ile kaplı plajı ile tepelere doğru uzanan mis kokulu çam ağaçları ile size merhaba der. Deiniz akvaryum kadar berrak ve temi olması size keyifli bir snorkel ve maske ile yüzme imkanı sağlar. Kenidiniz akvaryumda yüzermis gibi  hissetmenizi sağlar. Karposta gibi  bir koydur. 
 
Çatı Koyu : Korunaklı çam ağaçları ile çevrili bir koydur. Yüzme ve dalış için idel biryerdir. 
 
Yedi Adalar: Büyük koyun girşi küçük adacılarla çevrili berrak suyu olan bir adacıklar koyudur. Yelkenle seyir , su sporları ve kıyı balıkçılığı için ideal bir yerdir. Doğuya doğru çam ağaçları ile sarılmıştır. Kısa arazi yürüşleri için harika bir fırsat sunar.
 
Longoz Koyu : Gökova Körfezinin önemli koylarında biridir. Koyun girişi bir gölü andırır. Mis kokulu çam ağaçları ile bezenmiş güzel  manzarası olan bir koydur. Denizi inanılmazdır. 
 
Karacasöğüt: Heybetli  çam ormanlarıyla çevrili kapalı bir koydur . Bu çam ormanıyla kaplı koyda birkaç tane balıkçı restoranı ve biraz iç kesiminde ise küçük bir köyü vardır. Köye doğru kısa bir yürüyüşle birlikte  kendi meyve ve salata malzemenizi dalından koparıp teknede keyifle yeme imkanı sağlar. 
 
Sedir (Cedreae) Adası: Ayrıca Kleopatra Adası olarak da anılır. Bu antik kent Cedreae antik şehridir.  Adadaki küçüğk kyda bulunan kum inanılmaz derecede nadide bir kumdur ve Mısır'dan getirildiği söylenir.  Adada birkaç Bizans tarihi kalıntıları,  erken Karia döneminden kalma birçok tarihi yapı vardır. Bir tiyatro kalıntısı , tapınak ve surları görülebilirsiniz. 
 
Tuzla Koyu  : Uzun girişi olan güzel bir koydur. Su sporları için güzel bir imkan sağlar. Denizin mavi derinliklerinden  gözünüzü alamayacaksınız. 
 
Çökertme  : Burası çam ve zeytin ağaçları ile çevrilidir. Koyun arkasındaki yükselen dağlar sizi çok etkileyecektir. Eğer yerel yaşam görmek isterseniz burakaki  küçük köy  size bu imkanı sağlayacaktır. Eski köy evleri arasında güzel bir yürüyüş imkanı sağlar. Balıkçı lokantalarında taze balık bulma imkanı ,yerel sebzelerden güzel mezelerin eşsiz tadına bakıp ,  güneşin batışını seyretme imkanı bulabilirsiniz. 
 
Kistebükü : Büyük ve korunaklı bir koydur. . Kristal berraklığında sular içinde yüzmek sizi ayrıcalıklı yapacaktır .
 
Orak Adası : Kıyılarında olağanüstü berrak suyu olan çıplak kayalarla çevrilmiş harika bir adadır. Şnorkel isteyenler için ideal bir yerdir.
 
Bodrum .
 
Bu genel bir rotadır. Siz kendi istekleriniz ve arzularınız doğrultusunda kaptan ile günlük rotalar yapabilir , tatilinizin keyfini çıkarabilrsiniz. Flama Tur temsilcisi  ilk tekneye geldiğinizde görülecek yerleri  harita üzerinde anlatıp ,  gerekli bilgileri size vereceklerdir.