Warning! For a better experience, please update your browser.

Bodrum - Göcek ( yada tersi )

Bodrum ve Göcek arasındaki bölge çok güzel ve şiddetle tavsiye edilir. Bu rota antik kalıntıları / siteler, küçük köyler, kıyı kasabaları ve doğal ıssız koylar ie çeşitlilik sunmaktadır .  Bu güzergah üzerinde  Knidos , Loryma, Caunos gibi antik şehirler ile Mesudiye, Orhaniye, Datça Bozburun gibi sahil kasabaları bulunmaktadır. Bodrum ve Marmaris gibi büyük kıyı şehirleri de gece hayatı ve alışveriş için szie inanılmaz bir fırsat sunmaktadır.  Her şeyden önce  yüzme, şnorkel , su sporları , dağ yürüyüşleri , güneşlenme ve doğa güzellikleri ile tatilin keyfini çıkarmak için harika bir rotadır. 
 
Bu güzergah üzerindeki  ana yerler :
 
Bodrum : Güzel turistik poluler bir şehir. Antik Halikarnas (Mausoleum - Antik dünyanın yedi harikasından biri, Mindos Kapısı, St. Peter Kalesi - Antik gemi batıkları sergileyen Su Altı Arkeoloji Müzesi, Antik Tiyatro görülmeye değerdir). Canlı gece hayatı, alışveriş, vb
 
Kara Ada : Güzel koyları ile doğallığı korunmuş ıssız bir bir ada .
 
Knidos: Eski bir Antik liman . Kazılar halen devam etmektedir. Antik çağın en önemli kentlerinden biri. Afrodit'in heykeli ile ünlü . Tekneniz Roma Tiyatrosu önünde demirleme yapıp tarihin keyfini tekneninzden içkinizi yudumlarkan çıkarabilirsiniz. 
 
Hisarönü Körfezi : Datça, Selimiye, Bozburun gibi çeşitli küçük köyler ve kasabalarla bezenmiştir. Doğal koylar ve yüzlerce güzel el değmemiş sahilleri sizleri beklemektedir. 
 
Bozukkale : Antik  Loryma kenti Hellenistik döneme ait kale vardır. Kale duvarları üzerinde gün batımında yürüyüş size keyifli bir deneyim kazandıracaktır. 
 
Marmaris koyları : Serçe, Kadırga, Arap Adası, Cennet Adaları gibi çeşitli koylar bulunmaktadır . 
 
Ekincik/Caunos : Ekincik çam ormanları ile çevrilmiş büyülü koyları olan güzel bir yerdir. Buradan piyade adı verilen yerel tekneler ile Antik şehir Caunos'a gidilir. Sazlıklardan oluşan doğal kanaldan geçilerek büyülü Caunos kaya  mezar kalıntılarına ulaşılır. Şanslı isek Caretta Carettalarla da ( Kaplumbağa )  karşılaşma fırsatı bulabilirsiniz. 

Göcek Körfezi  : Doğal adalar . ( Tersane , TYassıca , domuz ) . el değmemiş koylar . 

Göcek   : Yatçıların en uğrak yeri ve liman kasabası . Kıyıda restoranlar , yerel alışveriş dükkanları , cafeler keyifli vakit geçirmenizi sağlar.