Warning! For a better experience, please update your browser.

Gulette Yeme-İçme

YİYECEK / İÇECEK / KUMANYA ALIŞ-VERİŞİ
 
Yiyecekler
 
Misafirlerin ve personelin yiyecekleri yatın fiyatına dahil değildir. Kumanya alış-verişinin yapılması ve yemeklerin hazırlanıp sunulması hizmetleri ise yatın fiyatına dahildir. Misafirler dışarıda yemeyi arzu etmediği müddetçe tüm yemekler yatta aşçınız tarafından hazırlanır. Yemeklerin hazırlanmasında taze sebze, taze balık, et (dana veya kuzu), tavuk, taze meyve, peynir, yumurta ve yoğurt temel malzemelerdir. Yatınızdaki mutfak ağırlıklı olarak Türk-Akdeniz ev yemekleri tarzındadır.
 
Tercih etmeniz halinde VEJETARYEN yemekleri de pişirilebilir.
 
İçecekler
 
Guletlerimizde bar işletmeyiz. Misafirlerimizin içmeyi diledikleri tüm içecekler bizim tarafımızdan misafirlerin taleplerine göre alınır ve yata konur. Bu hizmet için ekstra bir servis ücreti talep edilmez, misafirler içeceklerin sadece maliyet fiyatını öderler. Mürettebatınız da servisini yapar.
 
Kumanya Alış-Verişi
 
Bir yata bir veya iki haftalık bir gezi için kumanya almak dikkatli bir planlamayı gerektirir ve zaman alır. Biz misafirlerimizin bunun için tatil zamanlarından kaybetmelerini istemeyiz. Bizim politikamız, misafirler yatına gelmeden önce, yatı kendilerinin kişisel ihtiyaçlarına göre tam olarak hazır hale getirmiş olmaktır. Kumanya maliyet fiyatı üzerinden misafirlerin istek ve zevklerine göre alınabilir ya da sabit bir fiyat üzerinden Tam Pansiyon alternatifimiz tercih edilebilir.
 
TAM PANSİYON FİYATLARI (Sadece Türk Sularında yapılan geziler için geçerlidir.)
 
9-   yolcu: kişi başı / günlük 33 Euro
5-8 yolcu: kişi başı / günlük 36 Euro
1-4 yolcu: kişi başı / günlük 41 Euro
 
5-12 yaş arasındaki çocuklar %50 indirimlidir.
5 yaşın altındaki çocuklar ücretsizdir.
 
Fiyatlara dahil olanlar :
Aşağıda açıklandığı gibi konukların yiyeceği, mürettebatın yiyeceği ve diğer gerekli temizlik malzemeleri, tuvalet malzemeleri, vs.
 
Tam Pansiyon seçeneğimiz içeriği aşağıdaki gibidir :
Kahvaltı: Tereyağı, yumurta, reçel/marmelat, iki çeşit peynir, iki çeşit zeytin, sosis, salam, yoğurt, bal, domates, meyve, ekmek, çay, kahve.
Öğle yemeği: Bir et / tavuk / *balık ve sebze yemeği, makarna/pilav/bulgur/patates/bulgur veya bu çeşit yemek, salata, meyve.
5 çayı: Çay, kurabiye veya kek veya geleneksel Türk hamur işleri (börek).
Akşam yemeği: Öğle yemeği ile aynı tip (ama kesinlikle farklı) yemekler ve çeşitli Türk mezeleri.

Tüm yemeklerin hazırlanması için kullanılan malzemeler taze sebze, tavuk, kuzu veya dana eti, yoğurt, taze meyve ve bu tür ürünlere dayanmaktadır. Dondurulmuş hazır gıda veya hazır yemekler servis edilmez. Yatlarımızdaki mutfak ağırlıklı olarak Türk-Akdeniz mutfağına dayanmakdatır ve ev yemekleri ağırlıklıdır. Misafirlerin özel diyetlerine göre yemekler veya dilenirse vejetaryen yemekleri de hazırlanabilir.

  • İçme suyu (şişelenmiş), Türk çayı, bitki çayları, Türk kahvesi ve çözünebilir kahve Tam Pansiyon fiyatlarımıza dahildir.
     
  • *7 günlük gezilerde 2 balık yemeği (çiftlik levrek veya çipura) Tam Pansiyon fiyatlarımıza dahildir.
     
  • Alkollü ve alkolsüz içecekler ekstradır. (Maliyet fiyatı üzerinden temin edilebilir.)