Warning! For a better experience, please update your browser.

SSS

Evet tabi ki. Flama Tours A sınıfı seyahat acentasıdır.  İstanbul, Çanakkale Boğazı, Kapadokya, Ankara, Konya, Antalya, Efes ya da Bodrum gölgelerinde ihtiyaçlarınıza  uygun kara turları , rehberli turlar , hotel rezervasyonları  vb . tarafımızdan organize edilir. 

Evet. Gulet tatili aileler için inanılmaz bir tatil seçeneğidir. Guletlerimiz geniş ve rahat bir güverte alanına sahip olduğundan, çocuklar rahatlıklar hareket edebilirler. Guletlerin kenarlarında yüksek trabazanlar olduğundan denize düşme riski yoktur. Gemicilerimiz çocuk konusunda çok tecrübelidirler. Çocuklarla vakit geçirmekten hoşlanırlar. Sandal ile gezdiribilir, kıyıda oyunlar oynayabilirler. Hatta misina ile balık avına gidebilrler. Çocuklara uygun  maske , snorkeller de yatlarımızda mevcuttur. Yada siz kendi donanımlarınızı getirebilirsiniz. Çocuklarınız murtlu vakit geçirirken , ebevenlerde rahatlıkla keyiflerine bakabilirler ve tatilllerinin tadını çıkarabilirler.

Beklentilerinize için uygun olacağınına inandığınız  güzergahı kendiniz karar verebilirsiniz. . Ayrıca yata girişte, bir Flama Tur  temsilcisi  sizi karşılar ve tekne , mürettebat , yemekler ve güzergah hakkında şampanya ve meyve eşliğinde tam bir brifing verir. Rota harita üzerinde detaylı bir şekilde sizin beklentileriniz doğruldusunda  anlatılır. Siz tur esnasında kaptan ile hergün hava şartları elverdiği müddetçe kendi rotanıza karar verebilirsiniz. .

Bundan kesin olarak emin olabilirsiniz. Guletlerimizde müşterilerimizin gizlilikleri öncelikli sıradadır. Guletlerimizde dilediğiniz gibi rahat hareket edebilirsiniz. Personelimiz bu konuda oldukça tecrübelidir ve sizin kişisel alanlarınıza saygılıdırlar. 

Personelin kendilerine özel ayrı bir konaklama yerleri vardır. Genelde ön tarafta teknenin güverte bölümünde yer alır. Girişleri ayrı yerdendir. Müşterilerin bulunduğu bölümde kesnlikle değildir. 

Guletlerimizde yelken performansı uygun hava koşullarında oldukça iyidir ve zevklidir. Yatlarımız donanım olarak her türlü yelken seyrine uygun şekilde donatılmıştır. Hava koşulları ve rota müsait olduğu müddetçe her zaman yelken seyri yapılabilir. 

Çok acil ve hayati bir durum olmadığı taktirde güvenlik nedeni ile gece seyri yoktur 

Gulet tatili yetişkinler ve çocuklar için oldukça güvenli bir tatildir. Tüm guletlerimizde güvenlik donanımları uluslaraarası standartlara uygundur. Her gulette tüm yolcu ve personel için can salları , can yelekleri vardır. Çocuklar için de en az 2 adet can yeleği bulunmaktadır. Her kabin salon ve makina dairesinde standartlara uygun yangın sondürücüler, ikaz lambaları ve alarm sistemleri vardır.  Herv yatımızda ilk yardım setleri mevcuttur. 

Tüm teknelerde  güvenlik donanımları uluslararası standardlara ugun olarak donatılmıştır.  Her yıl kontrolleri yapılır ve Liman Başkanlıkları tarafından Denize Elverişlik Belgeleri düzenlenir. Ayrıca tüm personel kurtarma , yangın ve ilk yardım konusunda  uluslararası sertifikaya sahiptir. 

Güzxergah üzerinde gayet iyi donanımlı hastaneler mevcuttur. Acil durumlarda ivedi şekilde hastayı hastanelere veya doktoru tekneye getirebiliriz. Ayrıca bazı hastanelerin ambulans helikopter hizmeti de mevcuttur. 

Guletlerimizde özel profesyonel ahçılar mevcuttur. Misafir istekelerine vv sağlık durumlarınagöre kumanya doğrultusunda misafirin istediği her türlü yemekler servis edilmektedir.   Guletlerimizde genelde Akdeniz ve Türk mutfağından yemekler  yapılmaktadır. 

Evet tabii ki . dilediğiniz içkiyi ve meşrubatı teknenize getirebilirsiniz. Ayrıca bizlere liste de verirseniz eğer, biz siz teknenize gelmeden tüm tedarikleri yaparız, siz yata geldiğinizde sadece fatura karşılığı ödeme yapabilirsiniz.  Personel size servis yapmaktan mutluluk duyacaktır. Yatlarımızda bar sistemi yoktur. Dolayısıyla misafirleri dilediği içkiyi getirip teknede tüketebilirler. 

Hayır , herhangi bir gizli ve ek maliyet yoktur. Web sitemizde açıklamalar mevcuttur. Ayrıca size bununla ilgili açık ve net bilgiler verilir. 

Kesinlikle mecburi değildir ama gelenek olarak süregelmektedir. Eğer tekne turundan memnun kaldınız ise personele bahşiş verilir. Tekne tur bedelinin 5-10% gibi bir miktar personele verilir ancak bu kesinlikle sizin memnuniyetinize bağlıdır. 

Yunan adaları için resmi masraflar , tekne -giriş-çıkış işlemleri ,acenta masrafları , gümrük giderleri , yurt dışı çıkış harçları v.s. yolcuya aittir.  Türkiye'den çıkış işlemleri 70 Euro civarıdır ( Transit log , gümrük vergisi, liman vergisi acenta gideri , vs.   ) , Yunan adasına giriş bedeli 250 - 300 Euro civarıdır.  Her Yunan adasına girişte 30 - 40 Euro gibi liman harcı alırlar. Bu miktar Yunan adasına göre değişmektedir. Simi adası 250 Euro civarı bir bedel almaktadır. Türkiye'ye dönüşte ise, çıkış için 100 Euro , Türkiye'ye giriş içinde tekrar 70 Euro civarı bir bedel ödenmektedir.  Bu rakamlar resmi makamlara ve acentalara verilen rakamlardır.  Flama Tur ile hiçbir ilgisi yoktur.  Nakit olarak yerel Acentelere ödenir.  Herhangi bir rakam değişikliği karşısında Flama Tur kesinlikle sorumlu değildir. 

Teknelerimizde wifi internet bağlantısı sadece Türk sularında mevcuttur. 

Bazı teknelerimizde çamaşır makinesi mevcuttur. Personel misafirlerin t-shirt ,  şort gibi kıyafetleri yıkamaktan memnunluk duyarlar. Elle yıkama yapmak da mevcuttur. Ancak uğradığınız limanlarda kalış süresine göre çamaşırhanelerde yıkatmak mevcuttur .